RTV

Napiši odgovor

Potrditvena koda
Vtipkaj kodo, ki jo vidiš na sliki. Vse črke so male, ničle ni.

BBCode je vključena
[img] je vključen
[url] je vključen
Smeški so izključeni

Preglej temo
   

Razširi pogled Preglej temo: RTV

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Junij 24, 2026, 9:00 am

"Nacionalki lahko vrečo brez dna pomaga napolniti država, vendar ne brezpogojno, zato bo tudi RTVS morala narediti veliko več za zmanjšanje nepotrebnih stroškov." (Vir: 18)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Junij 24, 2026, 9:00 am

"Toda ključni problem sedanjega vodstva RTV je nizka gledanost javne televizije, zlasti njenih informativnih oddaj, ki je celo še nižja od takrat, ko sta po javnem zavodu »harala« Andrej Grah Whatmough in Uroš Urbanija." (Vir: 18)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Junij 24, 2026, 8:59 am

"Nekateri dopisniki (denimo iz ZDA Andrej Stopar) pa pogosto poročajo kar iz Slovenije." (Vir: 18)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Junij 24, 2026, 8:59 am

"Novo vodstvo se mu je maščevalo tako, da mu je ponudilo pogodbo s 17 razredov nižjo plačo, s 3270 evrov bruto bi padel na 1679 evrov bruto, čeprav ima doktorat in 33-letno novinarsko kariero, med drugim je sodeloval s CNN, ZDF, Associated Press Television News in CNN, zadnjih dvajset let pa na RTVS." (Vir: 18)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Junij 24, 2026, 8:59 am

"Grozljivo je, kako je Martičeva uprava obračunala z domnevnimi »janšisti« na RTV. Tako je na čakanje poslala 15 novinarjev oddaje Panorama, jim začasno prepovedala vstop v javni zavod, nato pa jim poslala pogodbe za zaposlitev z uvrstitvijo šest do deset plačnih razredov nižje.
Večina jih je podpisala in obdržala službo, dva pa ne: Valentin Areh in Katja Benčina."
(Vir: 18)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Junij 24, 2026, 8:58 am

"RTVS jim je ob prekinitvi delovnega razmerja iz poslovnih razlogov izplačala po deset plač namesto treh, če bi se upokojili. »Skupni znesek odpravnin za 13 odpuščenih znaša samo v letu 2024, torej že pod Martičevo upravo, celih 565.758 evrov, torej je za nepotrebnih dodatnih sedem plač RTV izplačala 396.031 evrov,« pravi Kadunc.
Če bi bilo vodstvo bolj racionalno, bi jim zagotovili ustrezno delo. Če ga ne bi našli, pa bi lahko premestilo na slabše plačana delovna mesta, s čimer bi jih skušali prepričati, da morda razmislijo o odhodu v pokoj."
(Vir: 18)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Junij 24, 2026, 8:58 am

"Na RTV Slovenija so po Kadunčevih besedah od leta 2012 le zmanjšali število zaposlenih od več kot 2500 na okoli 2050. Problem pa je v tem, da odhajajoče večinoma zamenjajo novi zaposleni. Od 2021 do 2023 je bilo denimo odpuščenih 156 delavcev, hkrati so na novo zaposlili 123 ljudi.
Kadunc opozarja tudi na neracionalne odpravnine za tiste, ki so izpolnjevali pogoje za upokojitev, med njimi je bila tudi znana novinarka Vida Petrovčič."
(Vir: 18)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Junij 24, 2026, 8:57 am

"TV Koper Capodistria imamo zaradi italijanske manjšine (nenazadnje je zaradi tega lahko RTV prišla do dodatnega proračunskega denarja), težava pa je v tem, da je skoraj nihče ne gleda. Na primer drugo informativno oddajo so po sicer starih podatkih pogosto gledali na manj kot sto sprejemnikih.
Problem je, da TV Capodistria ne poroča o življenju in delovanju manjšine, ampak oddaja splošni program v italijanskem jeziku, kar pa zahteva veliko resursov in denarja."
(Vir: 18)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Junij 24, 2026, 8:57 am

"Poseben problem je upadanje gledanosti, oglasov je manj, zaradi nižjih dodeljenih stroškov so oddaje vedno slabše ali pa jih ukinjajo, veliko filmov niso kupili in jeseni gledalcem ne bodo mogli ponuditi veliko izbire." (Vir: 18)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Junij 6, 2024, 7:46 pm

Vse napisal/-a: Junij 6, 2024, 7:44 pmM. Molk: "Doziranje je prava beseda, saj spremljam novice le do tam, da sem obveščena.
Zdi se, da so razprave na televiziji včasih le predstava za nastopajoče."
(Vir: 14) 
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Junij 6, 2024, 9:24 am

I. E. Bergant: "Javnost nam lahko najbolj pomaga z objektivno kritiko našega dela, z odzivi nanj. Kar pa je možno le, če nas posluša, bere in gleda. Ne pričakujemo samih pohval, temveč stvarno, strpno, objektivno in konstruktivno kritiko." (Vir: 11)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Maj 30, 2024, 5:22 pm

"Vabiti leve ali desne poznavalce neke tvarine je sprto z logiko, ki jo javni medij mora narekovati. Poznavanje nečesa nima partijske izkaznice! S takim oportunističnim pristopom se je razgradnja RTVS začela bistveno prej in ne šele v zadnjih dveh letih." (Vir: 11)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Maj 30, 2024, 5:14 pm

"Resnica je le ena, vsak nacionalni medij se mora zavezano truditi, da najde največji približek resnici. Zavezan je, da ustvarja svoje vsebine na podlagi strokovno dokazanih in obče sprejetih zgodovinskih, znanstvenih, moralnih dejstev." (Vir: 11)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Maj 22, 2024, 5:49 pm

B. Leskovar: "Se je pa že na začetku zgodilo nekaj, kar mi je o TVS povedalo vse. Ko smo v studiu snemali prvo oddajo, smo presegli čas, ki nam je bil na razpolago, pa tudi delovni čas snemalcev.
Točno ob treh, ko je bilo konec njegovega delovnega dne, je eden od snemalcev vstal, rekel, da je njegove službe konec, si snel slušalke in šel.
Nisem mogla verjeti, da je kaj takega mogoče, da ne opraviš dela do konca, četudi po delovnem času. Tak odnos imaš, če hodiš 'samo' v službo in ti ni mar, kaj počneš, predvsem pa ti ni mar, da bi bilo to, kar počneš, tudi dobro narejeno."
(Vir: 32)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Maj 22, 2024, 5:49 pm

B. Leskovar: "Zakaj smo šli s televizije? Ker so bile razmere že takrat tam zelo slabe.
Televizija je tehnološki in tehnični medij. Ne moreš je delati brez dobre tehnologije in denarja: Lahko se greš lokalno televizijo, proti kateri nimam nič, s kamero v dnevni sobi, kičastim ozadjem in čvekanjem o vsem mogočem.
Če pa hočeš delati dobro televizijo, je treba imeti dobro tehniko, montaže, ki sledijo razvoju, lučkarje, snemalce, tonce, režiserje in seveda novinarje, ki poznajo svoj posel, obrt.
Ko smo delali Studio City, smo imeli srečo, da smo delali z najboljšimi režiserji in snemalci na TVS."
(Vir: 32)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Maj 16, 2024, 6:49 am

Zakaj (le) je potrebno izjavljati: "Ko sem se pripravljal-a na to oddajo?"
 
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Maj 9, 2024, 6:22 am

R. Pesek: "Imava na voljo 5 minut za 5 vprašanj ..."
(Itak da nisem mogel verjeti.)
Zakaj napovedati 5?
In grem šteti.
Prvo "vprašanje" je bila ukazovalna poved (v kolikor je voditeljica imela "podpičja").
Res, sledi 5 vprašanj s 4 podvprašanji.
P. S.: Aha. Vse skupaj je trajalo manj kot 5 minut.
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Maj 8, 2024, 5:18 pm

Poteka (svetovni) dogodek (ni ključno kateri, ker gre za enak vzorec tudi v drugih primerih), vsem je lahko na očeh.
Preberem opisa dogodka s komentarjem na spletu obeh naših največjih televizij. Kdo je od koga prepisal?
Pravzaprav očitno oba od istega zunanjega vira.
1. Ja, take imamo. Naj vplivnejši medij (in tisti za njim) poslujeta do svojega občinstva "tako". Ponižujoče?
2. Vse "teče tako hitro" (tako "pravimo"), da ni časa (in bla bla), se poglobiti v dogodek (zaključka leta, na določenem področju - vrednem za javno objavo pri "vseh" medijih).
3. Čeprav tukaj ni bilo potrebe zapravljati čas za sedenje v maskirnici (med friziranjem in pudranjem)
- dalo bi se tudi takrat biti službeno (novinarsko) ustvarjalen (ali vsaj še kako koristen za svoje občinstvo: npr. lahko bi šli skozi "svoje" besedilo in se ga naučili prebrati brez spodrsljajev; tehtali vsebino "od agencije prepisanega" besedila). (Vir: 56)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Maj 8, 2024, 1:16 pm

P. Fijavž: "Novinar je po kodeksu pri svojem delu zavezan nepristranskosti." (Vir: 17)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Maj 8, 2024, 1:16 pm

P. Fijavž: "Novinar ni nekdo z nekim imenom in priimkom, ampak ko politik komunicira z novinarjem, vedno hkrati komunicira tudi z javnostjo." (Vir: 17)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Maj 8, 2024, 1:14 pm

Vse napisal/-a: Maj 8, 2024, 1:11 pm"Če sem malo ironičen: vsak normalen direktor bi ob prihodu vprašal tajnico, v najslabšem primeru receptorja, ali mu lahko odklene pisarno, on pa je meni nič, tebi nič naročil poklicne vlomilce (smeh)." (Vir: 19)
(Urbanija o Martiču) 
Z. Martič: "... Njegova pisarna je biloa zaklenjena, tajnici so vzeli ključ." (Vir: 32)

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Maj 8, 2024, 1:11 pm

"Če sem malo ironičen: vsak normalen direktor bi ob prihodu vprašal tajnico, v najslabšem primeru receptorja, ali mu lahko odklene pisarno, on pa je meni nič, tebi nič naročil poklicne vlomilce (smeh)." (Vir: 19)
(Urbanija o Martiču)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Maj 8, 2024, 1:10 pm

"Ostaniva še pri Fijavževi. Vodstvo v vašem času naj bi bilo zavrnilo plačilo stroškov njene selitve iz Berlina v Ljubljano v vrednosti 12 tisoč evrov, kar je bil tudi eden od razlogov za njeno maščevanje, kot pravijo poznavalci. Je res zahtevala povrnitev tolikšnih stroškov? Poznavalci še navajajo, da dopisniki na RTV Slovenija menijo, da imajo lahko enake stroške kot veleposlaniki države." (Vir: 19)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » Maj 8, 2024, 5:46 am

Vse napisal/-a: November 13, 2023, 10:33 pmOb gledanju Dnevnika sem že večkrat zaporedoma opazil, da ko novico raztegnejo (ker se zgovarjajo na čas kislih kumaric - kot da ni ustreznih novic; treba je pač dvigniti ta zadnjo plat, pa tudi uporabiti določeno vsebino v glavi) na več kot le "nekaj" sekund, da se video posnetek dogodka (to kar sta novinar-ka in snemalec posnela) ponavlja.
Torej, nek dogodek je trajal nekaj ur oz. dan. Ker pa sta bila tam (službeno dejavna) premalo časa, je nastalo le za "minuto" predvajanja (in zatem redaktor s posnetka še očisti "balast").
Urednik si je pa zamislil poročati več kot le nekaj sekundni blok.
Si je pa novinar-ka očitno vzela čas, da je za prispevek lepo zgledal-a. (Jasno, da ga/jo bo mama doma videla kot urejeno in uspešno javno nastopajočo osebo.)
P. S.: V tistih primerih seveda ni šlo za nikakršen izgovor stavke ipd. 
(Moram ponoviti, morali bi - te pripombe - večkrat ponavljati:)
Informativno oddajo TV bolj poslušam (ob svojem še drugem delu) kot gledam. A kdaj tudi pogledam.
Včeraj, danes pa ponovno (seveda v drugi informativni oddaji), isti del video posnetka. (Ok, reporterka je pa zgledala fajn.)
 

Re: RTV

Napisal/-a Vse » November 14, 2023, 5:50 pm

V. Plaskan: "Kot pripadnica mlajše generacije bi si želela, da bi ob 19. uri lahko gledalcem ponudili že bolj razširjene novice, saj sicer podamo bolj kot ne povzetek vsebin, ki jih lahko čez cel dan spremljajo na spletu.
Dodano vrednost glede na razvoj segmenta vidim v tem, da bi se že v to večerno podajanje novic vpletlo diskusije, razmišljanje iz nekega širšega gledišča o vseh vidikih situacije, umeščanje v naš slovenski prostor, kaj to pomeni, kako bo vplivalo ...
Novico brez dodane vrednosti, ki je že pol dneva prisotna na spletu, zahtevnejši gledalci preslišijo in se jih ne dotakne."
(Vir: 33)
 

Na vrh